Stratégiai megállapodás az EMMI és a KCSSZ között
A Magyar Állami Operaház a hagyományoknak megfelelően idén is előadáson látta vendégül a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetségében közösségi tevékenységet vállaló magyar családokat. A több száz, határon túli és belföldi magyar család, szeptember 29-én a Székely fonó című Kodály-mű főpróbáját tekintette meg. Mielőtt a vendégek elfoglalták a helyüket a nézőtéren, Ókovács Szilveszter főigazgató, Pataki János elnök és Dr. Görgényi Ernő, Gyula város polgármestere koszorút helyezett el Erkel Ferenc szobránál. Az előadás előtt a nagyszínpadon Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának család-, ifjúság- és nemzetközi ügyekért felelős államtitkára és Pataki János, a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetségének elnöke stratégiai partnerségi megállapodást írtak alá. A létrejött szerződés alapján a civil szervezet a jövőben gyermek- ifjúság, család és nőpolitikai területen vesz részt a minisztérium jogszabály-előkészítési tevékenységéhez kapcsolódó társadalmi egyeztetéseken. A megállapodás aláírását követően húsz új magyar állampolgár tett ünnepélyes állampolgársági esküt.
Októberben magyar nyelvű párkapcsolati tanácsadás indul
Egy hiánypótló kezdeményezést hívtak életre a családokkal és a gyerekkel foglalkozó felvidéki civil szervezetek és a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége, amikor elhatározták, hogy családsegítő programsorozatot indítanak a Felvidéken. A szolgáltatás célja a párkapcsolati harmónia megteremtésének elsajátítása fiatalok, szülők és nagyszülők részvételével. Az interaktív foglalkozásokat hét felvidéki településen októbertől érhetik majd el az érdeklődők.
A párkapcsolati válságokat jobb megelőzni, mint a kialakulásuk után kezelni, a tüzet eloltani – vallják azok a szakemberek, akik a felvidéki településeken tartanak magyar nyelvű család és párkapcsolat segítő foglalkozásokat. A szakpszichológusból és a párkapcsolati tanácsadóból álló csapat Dunaszerdahelyen, Marcelházán, Füleken, Komáromban, Somorján, Búcson és a Pelsőci régióban interaktív foglalkozásokon havonta egyszer mutatja meg az érdeklődőknek a hétköznapi helyzeteket elemző, szituációs gyakorlatok tanulságait. A helyszínek és időpontok ITT tekinthető meg.
Kárpát-medencei magyar családokat lát vendégül a Magyar Állami Operaház
A Magyar Állami Operaház a hagyományainak megfelelően idén is előadáson látja vendégül a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetségében közösségi tevékenységet vállaló magyar családokat. A több száz, határon túli és belföldi magyar család, szeptember 29-én a Székely fonó című Kodály-mű főpróbáját tekintheti meg. Az előadás előtt a nagyszínpadon 20 új magyar állampolgár ünnepélyes eskütételére kerül sor. A rendezvényen részt vesz és beszédet mond Ókovács Szilveszter, a Magyar Állami Operaház főigazgatója, Novák Katalin család- és ifjúságügyért felelős államtitkár és Hassay Zsófia terézvárosi polgármester.
Tiszavasvári családi napok
A Nagycsaládosok Tiszavasvári Egyesülete 2016. szeptember 23-a és 25-e között "Családi MÓKA-LAND, avagy Mesélj, Olvass, Kutass, Alkoss, KaLandosan Nagycsaládosan"címmel szakmai, kulturális napokat szervez Tiszavasváriban. A rendezvényre a Kárpát-medence minden részéről szeretettel várják a a vidám programokat, gasztronómiai és kulturális kalandokat kedvelő családokat. A látogatók olyan helyi specialitások elkészítésében - és temészetesen elfogyasztásában – vehetnek részt, mint a zúzoslé, a lepcsánk és az öhön, de lehetőség lesz más tájegységek kedvenc ételeinek elkészítésére és a receptek kicserélésére is.
Kárpátaljai Magyar Nagycsaládos Hétvége
A Kárpátaljai Magyar Nagycsaládosok Egyesülete szeptember 30-a és október 2-a között a beregszászi Vodogray Hotelben rendezi meg az V. Magyar Nagycsaládos Hétvége elnevezésű programját. A találkozón a kárpátaljai nagycsaládok mellett Erdélyből, a Vajdaságból és Felvidékről érkeznek vendégek. A rendezvény célja, hogy erősítse a kapcsolatot a történelmi Magyarország területén, különböző régiókban működő családszervezetek között.
Ragaszkodjunk hozzá, hogy saját sorsunkról magunk dönthessünk!
Budapest, 2016. szeptember 13.
A Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége arra kér minden magyar állampolgárt, hogy pártszimpátiától függetlenül éljen a jogával, és vegyen részt az október 2-i népszavazáson! Tegye le voksát családjaink, gyermekeink védelmében, a nemzet megmaradását és erősödését támogatva, tehát szavazzon a NEM-re! Ragaszkodjunk hozzá, hogy saját sorsunkról magunk dönthessünk!
A Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége álláspontja a kérdésben az, hogy a menekültválságot kizárólag a konfliktusok sújtotta térségekben, nagyhatalmi közreműködéssel, az elvándorlást kiváltó okok megszüntetésével lehet eredményesen kezelni. A bevándorlók beilleszkedésének lehetőségei országonként különböznek, ezért a befogadásukról nemzeti hatáskörben kell dönteni.
A Szövetség tagjai elkötelezettek a nemzeti identitás megőrzésében, kiállnak a hagyományos családi értékek mellett. Szavazataikban ez az elkötelezettség fog tükröződni.
A Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége tiltakozik az EU Holland Elnökségének tervezete ellen
Budapest, 2016. március 31.
A Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége tiltakozik a jelenleg érvényes hazai családjogi értékeket lerombolni igyekvő uniós törekvések ellen. Az EU Holland Elnöksége egy olyan tervezetet szeretne elfogadtatni a tagállamokkal, amely hazánkban átírhatná az LMBTI személyek Alaptörvényben rögzített jogait. A Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetségének álláspontja szerint az LMBTI személyek védelme Magyarországon az európai értékekkel teljes összhangban van. A jövőben esetlegesen szükségessé váló módosítások jogát továbbra is nemzeti hatáskörben kell tartani. A magyar kormánynak minden rendelkezésére álló eszközzel meg kell akadályoznia, hogy családjogi alapértékeink kétes kimenetelű kísérletek áldozatává váljanak.
Rossz irány az iskolai közösségek megosztása
Budapest, 2016. február 28.
A Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége nem ért egyet a kisiskolások bevonásával a politikai csatározásokba. Minden javító szándéknak, oktatási reformnak gyermekeinket kell szolgálnia. Iskolakerüléssel kampányolni megtévesztő megoldás, hiszen az akció a céltól függetlenül arathat tetszést a kisdiákok körében, ellentétben például egy "nem eszem csokit" kampánnyal. A „Nem leszek suliban” kezdeményezésnek már az elnevezése is hibás, hiszen azt sugallja, hogy a távolmaradásról nem a szülők, hanem például 7-8 éves gyermekek döntenek. Az oktatás megszervezése a felnőttek, a szakemberek dolga. Az oktatási rendszer átalakításán több szakmai fórum is dolgozik. A szülők ezt a munkát javaslatokkal, nem pedig gyermeksztrájkok szervezésével tehetik eredményessé. A véleménykülönbségeket tárgyalóasztal mellett kell egyeztetni, az iskolai közösségek megosztása, az iskolai munka időleges felfüggesztése, rossz irány!